Rekreačný poukaz

Uplatnenie rekreačného poukazu od zamestnávateľa

V Apartmánoch Skalka si môžete uplatniť rekreačný poukaz od zamestnávateľa

Na Slovensku platí od 1.1.2019 nový zákon o podpore cestovného ruchu formou rekreačného poukazu na dovolenku na Slovensku. A u nás môžete rekreačné poukážky samozrejme využiť. Na základe tohto zákona má zamestnávateľ s 49+ zamestnancami povinnosť vám takýto finančný príspevok na rekreáciu poskytnúť. Finančný príspevok je na kalendárny rok max. 275 € a malo by to tvoriť 55% z celkovej ceny vašej dovolenky (v našom prípade z celkovej ceny ubytovania). Ak ste súčasťou firmy, ktorá má menej ako 49 zamestnancov, v tomto prípade je poskytnutie finančného príspevku na rekreáciu na dobrovoľnom rozhodnutí vášho zamestnávateľa

Rekreačné poukazy v Apartmánoch Skalka: Faktúra

Pre všetkých našich hostí  vystavujeme faktúry. Na základe faktúry, ktorú od nás za ubytovanie dostanete, si môžete u zamestnávateľa žiadať o tento finančný príspevok na rekreáciu (vo výške max. 275 € za rok)

Aké údaje od vás potrebujeme?

V prípade, že si budete chcieť za váš pobyt uplatniť rekreačný poukaz, poprosíme vás poskytnúť včas presné údaje, ktoré na faktúre potrebujete mať uvedené. Vo všeobecnosti by faktúra mala obsahovať:

  • celé vaše meno, mená vašich spolucestujúcich
  • adresa trvalého pobytu
  • dátum ubytovania (musí to byť min. 2 noci)
  • miesto ubytovania (Apartmány Skalka)
  • celková cena ubytovania

Odporúčame sa ale vopred spýtať vášho zamestnávateľa (alebo zodpovednej osoby) na to, čo všetko potrebujú mať na faktúre od nás uvedené. Stáva sa, že niektoré firmy vyžadujú viac, niektoré menej.

Vašu požiadavku na uvedenie vašich údajov do faktúry zasielajte na info@skalka-terchova.sk aj s číslom/termínom vaše rezervácie, aby sme vás jednoducho identifikovali.

Uplatnenie rekreačného poukazu formou faktúry môžu využiť všetci naši hostia – hostia cez našu stránku, cez telefonickú rezerváciu, ale aj cez Booking, Megaubytovanie, Airbnb atď.

Rekreačné poukazy v Apartmánoch Skalka: Poukaz

Aktuálne spolupracujeme s jednou spoločnosťou, od ktorej môžete vlastniť kartu, na ktorú vám zamestnávateľ nabil peniaze, ktoré môžete v rámci rekreačného pobytu u nás uplatniť.

GUSTO UP Karta

Ak plánujete využiť kredit z vašej GUSTO karty u nás, je potrebné, aby ste si vytvorili priamu rezerváciu u nás  (cez webtelefón alebo e-mail). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť GUSTO kartou. Platba GUSTO kartou za ubytovanie prebieha v dvoch krokoch:

  1. Budeme od vás potrebovať posledných 8 znakov čísla vašej karty
  2. Budeme od vás potrebovať PIN, ktorý vám príde do e-mailu/SMS správy pre potvrdenie danej platby cez GUSTO karty
 
Dodatočné pravidlá pri rezervácii splatnej GUSTO  UP kartou: 
 – platba v plnej výške sa uskutoční 7 dní pred príchodom na ubytovanie. Tým pádom neberieme zálohu a celá suma za ubytovanie sa môže uviesť na faktúru. 
– pri platbe GUSTO UP kartou sa neposkytuje zľava pri dlhších pobytoch. 
 
 

Cez GUSTO kartu sa dá u nás zaplatiť ubytovanie + miestna daň.

Uplatnenie rekreačného poukazu formou Gusto Karty môžu využiť iba hostia, ktorí si spravia u nás rezerváciu napriamo (naša webstránka, telefón alebo e-mail). Uplatniť si túto kartu môžu aj hostia z týchto portálov: Megaubytovanie, Hauzi. Uplatniť si túto kartu nemôžu hostia, ktorí si objednali ubytovanie cez portál Booking alebo AirBnb.